Загинуло немовля через лікарську помилку: на Рівненщині судитимуть двох акушерок


Лікарок звинувачують у неналежному виконанні професійних обов’язків, що призвело до смерті новонародженої дівчинки. Про це повідомляє Рівненська обласна прокуратура.

17 січня 2024 року до пологового відділення Острозької лікарні звернулась 29-річна жінка на 41 тижні вагітності. Акушер-гінеколог не змінила тактику ведення пологів, а завідувачка відділення запізно встановила діагноз, який виключав природні пологи, і пізно провела кесарів розтин.

Внаслідок цього дитина отримала пологову травму, що призвела до неонатальної коми. Через місяць немовля померло. Експертизи підтвердили, що причиною смерті стала важка асфіксія під час пологів, яку можна було уникнути за дотримання лікарями клінічних протоколів.

Жінкам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років із одночасним позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на цей самий термін.

Підписуйся на нас у Telegram
Telegram chanel