Забудовники знищили давньоруське кладовище на Рівненщині


В Острозі триває розслідування щодо знищення археологічної пам’ятки.

В Острозі триває розслідування щодо знищення археологічної пам’ятки у центрі міста під час будівельних робіт. Про це повідомив краєзнавець Микола Бендюк.

За словами Миколи Бендюка, минулого року забудовники екскаватором знищили частину історичної території на вулиці Академічній.

Йдеться про пам’ятку археології місцевого значення – городище літописного міста Острога.

Наразі рятівна археологічна служба досліджує те, що залишилося після проведення робіт.

Археологи виявили рештки двох людей.

Втім, ідентифікувати їх наразі неможливо, оскільки супровідний матеріал для датування, за словами краєзнавця, був вивезений на смітник.

Краєзнавець зазначає, що раніше на цьому місці розташовувалося католицьке прикостельне кладовище.

Скільки поховань було знищено, наразі встановити неможливо.

Минулого року Здолбунівська окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного знищення об’єктів культурної спадщини.

Правоохоронці встановили, що забудовник проводив земляні роботи у центральній частині історичного населеного пункту без належного захисту археологічної пам’ятки.

За словами Миколи Бендюка, від відкриття провадження минув уже рік, однак результатів слідства досі немає.

Підписуйся на нас у Telegram
Telegram chanel