За пів року на Рівненщині провели понад 400 телемедичних консультацій

За пів року медзаклади Рівненщини провели 406 телемедичних консультацій. Область є однією з трьох в Україні, де реалізують пілотний українсько-французький проєкт із телемедицини. Про це повідомили в пресслужбі Рівненської ОДА.
У межах проєкту в області вже використовують 44 комплекти телемедичного обладнання, наданого за підтримки уряду Франції.
Найбільше звернень було за напрямами:
- дерматовенерологія – 122 консультації;
- ендокринологія – 56;
- кардіологія – 46.
Переважно послугами користувалися пацієнти віком понад 50 років.
Найактивніше телемедицину використовували Дубровицький центр первинної медико-санітарної допомоги – 124 консультації, Сарненський ЦПМСД – 99 та Дубенський ЦПМСД «Здоров’я +» – 96.
У Рівненській ОДА зазначили, що телемедичне обладнання допомагає проводити клінічні обстеження дистанційно та забезпечувати медичну допомогу жителям віддалених населених пунктів.
Водночас частина медзакладів поки використовує обладнання не на повну потужність, тому в області планують посилити роботу з лікарями та пацієнтами щодо впровадження телемедицини.