До Рівного з’їхалися кардіохірурги зі всієї України та з-за кордону

У Рівному сьогодні, 28 травня, відбувся XXXІ Всеукраїнський з’їзд серцево-судинних хірургів, який об’єднав провідних українських та закордонних фахівців.
Про це повідомили у пресслужці Рівненської ОВА.
Під час відкриття Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що серцево-судинні захворювання є причиною 68% усіх смертей в Україні. Хоча до 80% таких випадків можна уникнути завдяки профілактиці. Наразі третина дорослих українців має гіпертонію, але лише 14% контролюють її.
Міністр окреслив ключові напрямки програми. Це, зокрема, запуск скринінгу «Здоров’я 40+» для раннього виявлення ризиків. Важливим є розширення програми «Доступні ліки», що дозволяє отримувати препарати безоплатно або з частковою доплатою.
За словами Віктора Ляшка, цьогоріч збільшене фінансування кардіохірургії до 5,2 млрд грн – на 2,1 млрд грн більше, ніж торік.
Крім того, міністр зауважив, що важливим є розвиток реабілітаційної допомоги, трансплантації, а також модернізація медзакладів.
Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль зазначив, що в області кардіохірургічну допомогу надають обласна лікарня ім. Юрія Семенюка та Рівненська ЦМЛ. Торік місцеві лікарі провели 230 операцій на серці, а з початку цього року — вже 85. Загалом у регіоні рятують життя 125 кардіологів та серцево-судинних хірургів.
Упродовж форуму медики обговорювали сучасні методи лікування, трансплантацію серця, військову кардіохірургію та цифрові технології в медицині.