Транспортували гелікоптером: 17-річному рівнянину пересадили донорське серце


17-річному Максиму з Рівненщини пересадили донорське серце. Після операції хлопця вже перевели з реанімації у звичайну палату. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я

Максим народився зі складною вродженою вадою серця — тетрадою Фалло. Це стан, за якого серце має одразу чотири анатомічні аномалії.

Першу операцію хлопцю провели у віці одного року і двох місяців. Після цього серце відновило ритм, Максим пішов до школи та зростав разом із ровесниками. Однак згодом хвороба знову дала про себе знати.

Останні роки стан хлопця погіршувався: йому було важко дихати й ходити, з’явилися набряки, а серце значно збільшилося. Лікарі дійшли висновку, що врятувати Максима може лише трансплантація.

На початку травня для хлопця знайшли донорське серце. У Вінниці після інсульту в одного з пацієнтів діагностували смерть мозку, а його родина дала згоду на посмертне донорство. Єдина державна інформаційна система трансплантації визначила, що Максим є імуносумісним із донором.

Поки хлопець із мамою їхали до Києва, команда Центру Амосова вирушила на Вінниччину. Щоб вчасно доставити донорське серце до операційної у столиці, медики звернулися по допомогу до Національної поліції. Для транспортування залучили гелікоптер.

«Це було складно, але ми мали встигнути. Ми об’єднали зусилля кількох структур, багатьох людей — і зробили це. Дякуємо Національній поліції України. Також вдячний колегам з Інституту серця, які приєдналися до нашої трансплант-команди і разом провели пересадку. Все заради пацієнта», — розповів директор Центру Амосова Василь Лазоришинець.

Нині показники Максима стабілізувалися. Він поступово відновлюється, планує цьогоріч онлайн закінчити школу, вступити до вишу та стати програмістом.

Підписуйся на нас у Telegram
Telegram chanel