Рівненський апеляційний суд скасував штраф військовому за нібито недбале ставлення до служби


Фото ілюстративне

Рівненський апеляційний суд задовольнив скаргу захисту та скасував постанову місцевого суду, якою військовослужбовця визнали винним у недбалому ставленні до служби в умовах особливого періоду та оштрафували на 17 000 гривень.

Про це повідомили у пресслужбі суду.

Адміністративне стягнення військовому інкримінували через те, що він, перебуваючи у добовому наряді, не повідомив Військову службу правопорядку (ВСП) про нещасний випадок. Тоді під час розпалювання пічки в технічній зоні вибухнув газовий балончик. Унаслідок цього солдат зазнав опіків і згодом помер у лікарні.

Під час перегляду справи апеляційний суд встановив, що обвинувачення були безпідставними та не підтверджені доказами. Військовий діяв чітко за статутом. А саме – одразу викликав медсестру, погодив із командиром госпіталізацію потерпілого службовим транспортом, а також доповів про інцидент черговому частини та відповідальному по батальйону.

Крім того, на момент події черговий не знав імені потерпілого солдата, оскільки той не був його підлеглим. Також військовий не володів повною інформацією про масштаби травмування, тож не мав достовірних даних для звіту у ВСП.

Колегія суддів дійшла висновку, що військовослужбовець повністю виконав свої обов’язки, а його провину спростовано матеріалами справи.

Підписуйся на нас у Telegram
Telegram chanel