Рівне стало доступнішим для людей з інвалідністю


Амбасадор безбар’єрності Рівненщини Іван Сівак звернув увагу на безбар’єрні маршрути, які останніми роками з’явилися у місті.

У Рівненській обласній бібліотеці для молоді в межах Національного тижня безбар’єрності відбулася відкрита розмова «Рівність без бар’єрів». Говорили про доступність міського простору, громадського транспорту та щоденні виклики, з якими стикаються люди з інвалідністю. Учасники зустрічі поділилися досвідом та розповіли, яких змін ще потребує місто, передає журналістка «Полісся News».

У зустрічі взяли участь амбасадор безбар’єрності Рівненщини Іван Сівак, керівник портативної оздоровчої студії Дмитро Мурдза та фотомитець Олександр Майструк.

Дмитро Мурдза, який має порушення зору, звернув увагу на проблему громадського транспорту.

«Для нас дуже важливо, щоб у транспорті якісно озвучувалися зупинки. Це не дрібниця, а необхідність, яка дозволяє людині почуватися самостійною та впевненою під час поїздки», – зазначив Дмитро Мурдза.

Під час обговорення також йшлося про безбар’єрні маршрути, доступність громадських просторів та ставлення суспільства до людей з інвалідністю. Іван Сівак наголосив, що створені у Рівному безбар’єрні маршрути вже активно використовують різні категорії мешканців.

«Це простір, де люди можуть просто вийти на прогулянку без перешкод. І це найкращий доказ того, що такі проєкти потрібні не лише людям з інвалідністю, а й батькам із дитячими візочками та людям старшого віку», – сказав Іван Сівак.

Учасники зустрічі відзначили, що за останні роки Рівне стало більш доступним для людей з інвалідністю, однак частина питань, зокрема у сфері транспорту, досі потребує вирішення.

Підписуйся на нас у Telegram
Telegram chanel