Наївся мухоморів на екскурсії: школяр з Рівненщини опинився в лікарні на Прикарпатті


На Івано-Франківщині зафіксували перший цього року випадок отруєння грибами. Під час екскурсії школяр з Рівненської області купив на сувенірному ринку сушені мухомори та вирішив їх скуштувати.
Мухомор

Екскурсія до Яремча для школяра з Рівненщини завершилася в лікарні. Підліток з’їв мухомори, після чого йому знадобилася термінова медична допомога.

Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, передає “Полісся NEWS“.

Купив небезпечний сувенір

На Прикарпатті перебувала група школярів з Рівненської області. Під час прогулянки сувенірним ринком один із дітей придбав сушені мухомори та вжив їх.

Наслідки не забарилися. Невдовзі у підлітка почалися багаторазове блювання та сплутаність свідомості – типові симптоми грибного отруєння.

Спочатку Яремче, потім обласна лікарня

Про подальшу госпіталізацію дитини йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби:

«Спочатку дитину доправили до Яремчанської центральної міської лікарні, де надали невідкладну допомогу. Згодом виїзна бригада Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні транспортувала пацієнта до відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги ОДКЛ для подальшого лікування».

Лікарям вдалося стабілізувати стан пацієнта. Після лікування дитина одужала, і медики дозволили повернутися додому.

Медики застерігають

У Держпродспоживслужбі зазначають, що це перший зафіксований на Прикарпатті випадок отруєння грибами у 2026 році. Фахівці наголошують: мухомори залишаються отруйними навіть після висушування, а твердження про їхню нібито лікувальну дію можуть мати небезпечні наслідки.

Також мешканцям і туристам радять не купувати гриби у місцях стихійної торгівлі та не вживати продукцію, походження і безпечність якої неможливо перевірити.

Повʼязані теми:
Підписуйся на нас у Telegram
Telegram chanel