На Рівненщині судитимуть посадовицю та її ексчоловіка-лікаря за продаж відстрочок ухилянтам

На Рівненщині за матеріалами Служби безпеки України судитимуть керівницю медико-реабілітаційного центру у Вараському районі та її колишнього чоловіка, який очолює неврологічне відділення однієї з лікарень області. Ексодружжя організувало корупційну схему незаконного оформлення відстрочок від мобілізації для чоловіків призовного віку.
Як повідомили в Управлінні СБУ в Рівненській області, наразі досудове розслідування повністю завершено, а обвинувальні акти скеровано до суду.
Незаконну оборудку викрили та ліквідували в березні цього року під час комплексних заходів. За даними слідства, фігуранти використовували власні зв’язки серед працівників військового обліку, посадовців медичних установ та представників місцевого самоврядування для виготовлення фіктивних документів.
За грошову винагороду зловмисники допомагали своїм «клієнтам» уникнути призову під приводом необхідності догляду за близькими родичами.

Схема працювала чітко: спочатку посадовиця медзакладу разом із колишнім чоловіком організовували фіктивне стаціонарне лікування для родичів військовозобов’язаних. На основі цього оформлювалися підроблені висновки лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) про нібито потребу в постійному сторонньому догляді. Надалі «сімейний підряд» сприяв швидкому отриманню офіційного акту про встановлення факту здійснення догляду за членом сім’ї, з яким ухилянти йшли оформлювати відстрочку.
Свої корупційні послуги зловмисники оцінювали у 7 000 доларів США з однієї особи. Оперативники затримали керівницю медцентру «на гарячому» під час отримання другої частини хабаря. Під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили значні суми готівки, чорнову документацію та записи, що повністю підтверджують протиправну діяльність.
Тепер колишньому подружжю загрожує до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.