Радіаційне забруднення майже у 250 селах перевірили на Рівненщині


На Рівненщині триває дозиметрична паспортизація населених пунктів, що постраждали від Чорнобильської катастрофи.

У Вараському та Сарненському районах Рівненщини проводять дозиметричну паспортизацію територій, забруднених після аварії на ЧАЕС. Про це повідомили в Рівненській ОДА.

До серпня 2026 року у Вараському та Сарненському районах планують обстежити 249 населених пунктів.

Фахівці досліджуватимуть рівень забруднення ґрунтів радіонуклідами чорнобильського походження. Також проводитимуть вимірювання та необхідні розрахунки для оновлення дозиметричних паспортів територій.

Під час наради в ОДА обговорили організацію роботи мобільних груп, доступ до місць відбору проб та взаємодію з громадами.

Наразі виконано близько третини від запланованого обсягу робіт. Торік аналогічні дослідження провели у 26 населених пунктах області.

Підписуйся на нас у Telegram
Telegram chanel