“Ми знову водимо Куст навесні”: на Сарненщині відтворили автентичний поліський обряд та зібрали кошти для ЗСУ

Сьогодні, 31 травня, у селі Сварицевичі Дубровицької громади, що на Сарненщині, відбувся культурно-мистецький благодійний захід “Ми знову водимо Куст навесні”. Творчі колективи з різних куточків України зібралися разом, аби відтворити автентичний тисячолітній обряд. Про це повідомляє кореспондентка Полісся News.
Він офіційно внесений до списку нематеріальної культурної спадщини України. Під час заходу вдалося зібрати 18 840 гривень. Усі кошти будуть спрямованы на потреби захисників України.

“Безмежно дякуємо усім учасникам та колективам, глядачам, усім, хто долучився, допомагав і не стояв осторонь. Щиро дякуємо гостям із Києва, Львова, Рівного, Сарн і Дубровиці, які знайшли час і завітали до нас. Бережімо свою мову, пісню, звичаї та обряди, бо саме вони ідентифікують нас як націю, як український народ”, – зазначила Ірина Холодько, керівник Сварицевицького центру культури, туризму та спорту.

Обряд “Водіння Куста” – це дохристиянське дійство, яке традиційно проводиться на свято Трійці й символізує родючість, оновлення природи та захист роду. Головним персонажем обряду є “Куст”, молода дівчина, повністю вбрана у зелене листя, що уособлює дерево життя, оберіг та надію на врожайний рік.


“Дуже гарне свято, яке символізує наші традиції. Так хочеться, щоб закінчилася війна, щоб наше Полісся було тихим, спокійним, щасливим, без тривог. А пісня завжди об’єднує, допомагає переживати будь-які труднощі. Наші традиції – це наше коріння. Спасибі всім, хто цінує історію свого народу, свого села”, – поділилася враженнями учасниця колективу «Волошки» із села Зелене Людмила Вишневська.