Кардіостимулятор нового покоління вперше встановили 66-річному чоловіку на Рівненщині (ВІДЕО)

У Центральній міській лікарні Рівного успішно провели високотехнологічну операцію з імплантації двокамерного кардіостимулятора 66-річному пацієнту з небезпечним порушенням серцевого ритму.
Про це повідомили у соцмережах медзакладу.
Чоловік звернувся до медиків зі скаргами на запаморочення та раптові втрати свідомості. Після обстеження лікарі діагностували у нього повну AV-блокаду – важке порушення провідності серця, яке може становити пряму загрозу життю та призвести до раптової зупинки серця.
Застосували сучасну світову методику
Для лікування пацієнта кардіохірурги використали метод імплантації двокамерного кардіостимулятора із фізіологічною стимуляцією лівої ніжки пучка Гіса.
У медзакладі зазначають, що така технологія дозволяє максимально відтворити природну роботу серця та забезпечити правильну координацію скорочень його камер.
Операцію виконали під місцевим знеболенням, при повній свідомості пацієнта. Завдяки малотравматичності втручання чоловіка виписали додому вже наступного дня після операції.
Рівненські лікарі переймають новий досвід
Операція відбулася у форматі практичного майстер-класу під керівництвом завідувача Центру лікування аритмій клінічної лікарні «Феофанія» Олексія Парація.
Рівненські кардіохірурги асистували столичному фахівцю та отримали практичний досвід для подальшого самостійного проведення подібних операцій у Рівному.