Бойовий медик з Рівненщини отримав три військові відзнаки


Бойового медика з Дубна Володимира Солоняка відзначили «Золотим хрестом» від Головнокомандувача ЗСУ, відзнакою «За оборону України» та медаллю «За жертовність та любов до України». Про це розповіли у Рівненському ТЦК та СП.

Про початок повномасштабної війни Володимир дізнався від сестри, яка зателефонувала з Німеччини. 23 лютого він відсвяткував день народження, а вже 25-го стояв біля військкомату.

«Тричі я звертався до центру територіального комплектування після повномасштабного вторгнення. Але лише у 2023 році отримав повістку», — згадує військовий.

Володимир потрапив до 47-ї окремої інженерної бригади Сил підтримки ЗСУ. Спершу освоїв саперну справу, а згодом удосконалював знання, зокрема у Данії. Позивний «Сольоний» йому дали побратими.

Перші виїзди були на Херсонщину — для гуманітарного розмінування. Далі були Харківщина, бойові виходи на нульові позиції та робота під Вовчанськом.

Службу Володимир починав як кулеметник-сапер. Згодом у роті з’явилася вільна посада медика, і він свідомо взяв на себе цю відповідальність. Військовий пройшов посилений курс бойового медика в одному з навчальних центрів ЗСУ.

Уже рік він служить бойовим медиком в інженерно-саперному батальйоні. Його робота — бути поруч із саперами та швидко надавати допомогу в критичних ситуаціях.

«У медика, як і в сапера, немає права на помилку. Наші бійці отримують переважно мінно-вибухові травми. Моє завдання — максимально якісно надати першу допомогу, щоб врятувати кінцівки і життя», — каже Володимир Солоняк.

Побратими зазначають, що його холоднокровність, рішучість і відданість допомагають рятувати життя. Додому військовий повертається лише у відпустки, а більшість часу проводить на виконанні завдань поруч із саперами.

Підписуйся на нас у Telegram
Telegram chanel