Понад 53 тисячі школярів Рівненщини отримують безкоштовне харчування

53,5 тисячі учнів 1–4 класів забезпечені безоплатним гарячим харчуванням за кошти держави. Майже половину страв готують у школах. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
Уряд оновив правила фінансування шкільного харчування.
“Вже з 1 квітня 2026 року громади поступово переходитимуть на нову модель використання державної субвенції для кейтерингу та аутсорсингу,” – йдеться у повідомленні Сергія Подоліна.
Уряд скасував обов’язкове співфінансування у форматі 70/30. Тепер громади самостійно визначатимуть модель організації харчування залежно від своїх потреб, пише чиновник.
Сьогодні 53,5 тисячі учнів 1–4 класів забезпечені безоплатним гарячим харчуванням за кошти держави.
Що вже маємо:
у 48% шкіл страви готують безпосередньо в закладах;
у 40% працює модель аутсорсингу;
12% закладів організовують харчування через кейтеринг.
У 93% закладів загальної середньої освіти вже впровадили систему НАССР для контролю якості та безпечності харчових продуктів, йдеться у повідомленні.