Не декларував статки 5 років: ексчиновника з Рівненщини оштрафували на майже 43 тис грн

У травні Рівненський районний суд виніс вирок колишньому начальнику Оржівського виробничого управління житлово-комунального господарства. Посадовець не подавав щорічних декларацій п’ять років. Йому призначили 42 500 гривень штрафу.
Про це йдеться у вироку суду першої інстанції.
Як встановило слідство, обвинувачений, будучи керівником юридичної особи публічного права та суб’єктом декларування, умисно не подав до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) свої щорічні декларації за останні п’ять років. Таким чином він ігнорував вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Під час судового засідання екскомунальник повністю визнав свою провину в інкримінованому правопорушенні. Також він підтвердив усі обставини справи та щиро покаявся у вчиненому.
Зважаючи на це та відсутність попередніх судимостей суд призначив йому покарання за статтею 366-3 Кримінального кодексу України у виді штрафу.
Крім того, вироком суду ексчиновника позбавили права обіймати керівні посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та в будь-яких комунальних закладах строком на один рік.
Наразі вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку впродовж 30 днів з дня його проголошення.